Jan Pečonka

Pečonka

Můžete se v několika větách představit těm voličům, kteří Vás neznají?

Jmenuji se Jan Pečonka. Je mi 20 let. Studoval jsem Střední zdravotnickou školu v Karviné, obor Zdravotnický asistent. Toto studium jsem zakončil maturitní zkouškou s vyznamenáním. Nyní jsem studentem Ostravské univerzity v Ostravě, Lékařské fakulty.

Mezi mé zájmy patří turistika, cykloturistika, plavání, kynologie a četba.

Co považujete za svůj největší životní úspěch?

Za svůj dosavadní největší úspěch považuji ukončení Střední zdravotnické školy v Karviné maturitní zkouškou s vyznamenáním a také přijetí na Ostravskou univerzitu.

Jste hrdý/á na to, že žijete v Karviné? Čeho si na Karviné nejvíce ceníte?

Ano, jsem na to, že žiji v Karviné hrdý! Nejvíce si na Karviné cením lidí samotných. Karviná má spousty problémů, se kterými se občané jiných měst potýkat nemusejí. Právě v tom tkví síla našeho města, v lidech zde žijících. Ti se totiž musí s těmito každodenní problémy utkávat a bojovat s nimi.

Na co naopak v Karviné nejste hrdý?

Rozhodně nejsem hrdý na současné vedení města. Radnice totiž přehlíží problémy, které by se měli řešit hned, aby jejich dopad byl co nejmenší. Vedení města vůbec nekomunikuje s generací od 15-ti do 35-ti let, která je dle mého názoru pro město důležitá. Důležitá je proto, že právě tato kategorie v Karviné žít nechce, a proto odchází. Tím se Karviná vylidňuje. Radnice vůbec nezjišťuje, co by přimělo mladé lidi tady zůstat, žít zde a založit v Karviné svou rodinu. Když se ale zamyslíme, je ale logické, že radnici odchod mladých, inteligentních lidí našim radním nevadí. Většinou to totiž nejsou jejich voliči.

Do čeho se pustíte nejdříve v roli zastupitele/zastupitelky v případě volebního úspěchu?

Kdybych ve volbách uspěl a stal se zastupitelem, ihned bych zahájil komunikaci s generací, o které jsem mluvil v předchozí otázce, abych zjistil, co tuto kategorii trápí, a proč chce z Karviné odejít. Díky této komunikaci bych hned poté mohl začít pracovat na tom, abychom zastavili vylidňování Karviné. Rovněž bych dělal všechno proto, abychom přišli s novou strategií, jak do Karviné přilákat nové investory, kteří by dopomohli ke vzniku nových pracovních míst. Usiloval bych o přijetí nových plánů, které by přišli s řešením problémů ve vyloučených lokalitách, zastavení kulturního úpadku města a obnovení Karviná Handball Cupu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *